Centralne ogrzewanie gazowe

Centralne ogrzewanie gazowe Duel systemy grzewcze klimatyzacje

Centralne ogrzewanie gazowe  - dyskretny przyjaciel domu

Oferowane przez naszą firmę centralne ogrzewanie gazowe posiada tylko jedną wadę. Łatwo o nim zapomnieć. Działa bez Twojej ingerencji zapewniając nieprzerwane, miłe ciepło w pomieszczeniach. Z pewnością nie jest to więc propozycja dla osób lubiących kłopoty, brudne ręce i codzienną krzątaninę. Jak każdy przyjaciel, nasze ogrzewanie lubi spełniać Twoje życzenia. Za pomocą przyjaznego panelu z łatwością ustawisz wymaganą temperaturę i zaprogramujesz potrzebne funkcje.

Ogrzewanie gazowe Duel – w harmonii z otoczeniem, w zgodzie z życiem

Z pewnością nieraz zauważyłeś, jak bardzo dokuczliwe potrafią być spaliny wytwarzane przez systemy ogrzewania nie spełniające standardów bezpieczeństwa. Instalacja centralnego ogrzewania gazowego firmy Duel skutecznie eliminuje pyły oraz inne zanieczyszczenia. Wybierając urządzenia instalowane przez nas chronisz przyrodę oraz zdrowie własne i swoich bliskich. Wreszcie będziecie mogli odetchnąć pełną piersią.

Wybierając ogrzewanie gazowe  śpisz spokojnie

W trosce o bezpieczeństwo klientów i ich najbliższych przy montażu naszych instalacji grzewczych przestrzegamy restrykcyjnych norm bezpieczeństwa. Kotły instalowane przez Duel w przypadku wystąpienia awarii natychmiast wyłączają się i odcinają dopływ gazu. Istnieje również możliwość wyposażenia instalacji w system alarmowy powiadamiający o wystąpieniu awarii. Instalacja ogrzewania gazowego firmy Duel to dobra i odpowiedzialna decyzja godna Pana domu z prawdziwego zdarzenia.

Centralne ogrzewanie gazowe  – wszędzie się sprawdza

Kotły gazowe instalowane przez firmę Duel, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, mogą zostać zamontowane zarówno w kuchni jak i w łazience. Z tej przyczyny są świetną propozycją również dla właściciel mieszkań i niewielkich lokali. Kompaktowe, wydajne i energooszczędne – stają się prawdziwą solą w oku zazdrosnych sąsiadów.

Rodzaje kotłów gazowych

Rodzaje kotłów gazowych

Kotły wiszące

Są to kotły przepływowe. Ich podstawową zaletą są niewielkie rozmiary, a także korzystna cena. Montowane są na ścianie. Ze względu na swoje parametry techniczne najlepiej nadają się do mieszkania lub niewielkiego domu. Takie kotły mogą być umieszczone w łazience bądź kuchni.

Kotły stojące

Kotły stojące posiadają zazwyczaj wbudowany zbiornik z ciepłą wodą użytkową. Jeśli pojemność zasobnika przekracza 100 litrów, waga i rozmiar urządzenia uniemożliwają jego instalację na ścianie. Taki kocioł przypomina swoim wyglądem dużą lodówkę. Polecany jest przede wszystkim tam, gdzie zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest na tyle duże, że nie może zostać zaspokojone przez kocioł wiszący.

Wyróżniamy kotły stojące ze zbiornikiem i bez zbiornika Te bez zbiornika posiadają ciężki żeliwny wymiennik spaliny-woda. Są droższe niż te nowocześniejsze, ze zbiornikiem stalowym lub aluminiowym, lepiej jednak współpracują z instalacjami starszego typu i przypisuje się im większą trwałość.

Kotły z zamkniętą komorą spalania

Bywa nazywany kotłem “turbo”. Powietrze do spalania pobiera nie z pomieszczenia w którym się znajduje, ale specjalnym przewodem z zewnątrz. Drugim przewodem usuwane są spaliny. Kotły z zamkniętą komorą spalania zalecane są ze względu na bezpieczeństwo, ponieważ ruch gazów jest w nich wymuszany przez specjalny wentylator. Dzięki temu mamy pewność, że do pomieszczenia nie wydostają się niebezpieczne spaliny czy dwutlenek węgla.

Kocioł z zamkniętą komorą spalania może być zamontowany w dowolnym pomieszczeniu kuchni lub łazienki. Jeśli moc kotła nie przekracza 5 kW w budownictwie mieszkalnym wielorodzinnym nie ma potrzeby wykonywania komina, a spaliny mogą zostać odprowadzone za pomocą przewodu powietrzno-spalinowego na zewnątrz. Jest to najlepsze i zalecane rozwiązanie w przypadku kotła gazowego montowanego w małych mieszkaniach gdzie brakuje przewodów kominowych.

Kotły z otwartą komorą spalania

Jest to kocioł wykorzystujący do procesu spalania powietrze z wnętrza budynku. Montaż kotła z otwartą komorą spalania wiąże się z koniecznością umieszczania dodatkowych nawiewników i wywietrzników, a zatem w rezultacie może sprzyjać wychładzaniu pomieszczeń. Z kolei uszczelnianie okien i otworów nawiewowych może destabilizować działanie kotła z otwartą komorą spalania, a nawet prowadzić do powstania kumulacji niebezpiecznych spalin i gazów wewnątrz mieszkania.

Kocioł jedno-funkcyjny

Pełni rolę grzewczą w układzie CO i może dodatkowo współpracować z zasobnikiem ciepłej wody wyposażonym w płaszcz wodny lub wężownicę. Jest zalecany do większych budynków, w których znajduje się wiele oddalonych od siebie punktów czerpania ciepłej wody. Poleca się go wszędzie tam, gdzie zainstalowane jest wiele urządzeń mogących w jednym czasie pobierać duże ilości ciepłej wody.

Kocioł dwu-funcyjny

Służy do centralnego ogrzewania i jednocześnie spełnia funkcję przepływowego podgrzewacza wody użytkowej. Jest polecany przede wszystkim do mieszkań z jedną łazienką, w których nie mamy do czynienia z dużym i jednoczesnym poborem ciepłej wody użytkowej.

Kotły kondensacyjne

Kotły kondensacyjne charakteryzują się większą wydajnością niż tradycyjne. Kocioł kondensacyjny umożliwia wykorzystanie energii kondensacji, czyli ciepła zawartego nie tylko w spalinach, ale również w parze wodnej, tzw. “ciepła utajonego”.  Konstrukcja kotła pozwala na znacznie większe wykorzystanie energii pochodzącej ze spalania gazu, niż ma to miejsce w przypadku kotła tradycyjnego. Spalając tę samą ilość gazu w kotle kondensacyjnym otrzymamy zatem więcej energii niż w zwykłym. Oznacza to oszczędność dla kieszeni.

Zobacz nasze kotły gazowy:

wszystkie kotły gazowe ->

DUEL logo