Ogrzewanie konwekcyjne elektryczne

Elektryczne ogrzewanie konwekcyjne to inteligentne rozwiązanie podnoszące temperaturę w pomieszczeniu tam, gdzie jest to akurat potrzebne. Konwekcja opiera się na ruchu ciepłego powietrza. Może ona zachodzić spontanicznie na skutek różnicy temperatur, lub zostać wymuszona przez użycie wentylatora. Ogrzewanie konwekcyjne jest czyste i wygodne. Piec konwekcyjny może zostać zamontowany na ścianie, w miejscu w którym zapewni największą efektywność grzewczą. Montaż pieca konwekcyjnego jest łatwy i nie wymaga kucia ścian jak ma to miejsce np. w przypadku tradycyjnego ogrzewania centralnego. Ogrzewanie konwekcyjne doskonale sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie z różnych powodów dostęp do przewodów kominowych jest utrudniony.

Zaletą elektrycznych pieców konwekcyjnych jest płynna regulacja mocy oraz szybkość reakcji termostatu. Dzięki temu konwekcyjny piec elektryczny uruchomi się szybko, gdy temperatura w pomieszczeniu nieznacznie tylko spadnie poniżej wymaganej wartości. Wyłączy się również niezwłocznie, gdy wykona już swoją pracę. Dzięki temu wykorzystuje energię elektryczną tylko w takim stopniu, w jakim jest to niezbędnie konieczne.

Piece akumulacyjne statyczne

Statyczny piec akumulacyjny - elektryczne ogrzewanie konwekcyjneSą to piece, w których proces oddawania ciepła do otoczenia nie jest regulowany. Piec taki nagrzewa się do wymaganej temperatury, a następnie stygnie powoli, jednocześnie ogrzewając pomieszczenie w którym się znajduje. Współczesne piece akumulacyjne różnią się mocno od swoich poprzedników. Prezentują się schludnie i mają stosunkowo niewielkie rozmiary. Zaletą pieca akumulacyjnego jest czystość i łatwość obsługi. Wystarczy ustawić odpowiednią moc grzewczą, by cieszyć się ciepłem przez całą noc i dzień. Nie musimy obawiać się, że piec podczas naszej nieobecności przestanie ogrzewać pomieszczenie. W dodatku koszty eksploatacji pieca akumulacyjnego nie muszą być wcale wysokie. Czas nagrzewania pieca może następować w określonych godzinach nocnych, kiedy energia elektryczna jest tańsza. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie piecem akumulacyjnym mogą być zbliżone do tych za gaz lub olej opałowy. Zaletą pieca statycznego jest również jego cicha praca, ponieważ w odróżnieniu od wielu modeli pieców dynamicznych nie posiada on wbudowanego wentylatora.

Piece akumulacyjne dynamiczne

Dynamiczny piec akumulacyjny - elektryczne ogrzewanie konwekcyjneJest to bardziej nowoczesne rozwiązanie niż piece akumulacyjne statyczne, choć te pierwsze również znakomicie spełniają swoje zadanie. Piec akumulacyjny dynamiczny potrafi zatrzymać w swoim wnętrzu ciepło, aby zachować je na później. Uwalnianie ciepła następuje zatem w zależności od potrzeby. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego, sterowanego automatycznie układu przesłon. Kiedy zachodzi taka potrzeba, mechanizm uwalnia więcej ciepła, gdy natomiast temperatura w pomieszczeniu osiągnęła wymagany poziom ciepło jest zatrzymywane wewnątrz pieca. Dzięki temu piec akumulacyjny dynamiczny bardziej ekonomiczne wykorzystuje energię elektryczną, co z kolei umożliwia spore oszczędności.

DUEL logo