Konwekcyjne ogrzewanie gazowe

Konwekcja to ruch powietrza wymuszony różnicą temperatury w pomieszczeniu. Powietrze przepływa przez urządzenie i zostaje ogrzane. Czasem grzejnik wyposażony jest w przyśpieszający ten proces wentylator.

Konwekcyjne ogrzewanie gazowe to ciepło na żądanie

Instalacja konwekcyjnego ogrzewania gazowego wymaga doprowadzenia gazu do każdej z jednostek grzewczych. To rozwiązanie ma jednak swoje duże zalety. Grzejnik konwekcyjny zapewnia odpowiednią temperaturę w danym miejscu. System grzejników konwekcyjnych będzie się zatem płynnie dostosowywał do różnic w ciepłocie pomieszczeń zachodzących w każdym budynku, domu czy mieszkaniu. Również my sami możemy zaprogramować grzejniki według naszych potrzeb i wdrożyć w życie własny program oszczędności energii. Z systemem grzejników konwekcyjnych utrzymamy wysoką temperaturę wszędzie tam gdzie zachodzi taka potrzeba, lub niższą, w pomieszczeniach w których zadowalająca jest temperatura pokojowa. Skutkuje to sporą oszczędnością energii, uruchamiają się bowiem jedynie wybrane, ustawione na konkretną temperaturę grzejniki. W tradycyjnych systemach ogrzewania z jednym kotłem następowałoby jego uruchomienie i zużycie dużej ilości paliwa.

Konwekcyjne ogrzewania gazowe – tani montaż

Konwekcyjny system ogrzewania jest tani w montażu i sprawdza się szczególnie dobrze w małych mieszkaniach i kawalerkach. Jest zupełnie bezpieczny dla użytkowników. Wszystkie spaliny są natychmiast odprowadzane na zewnątrz przez wylot wykonany w ścianie zewnętrznej. W celu zapewnienia optymalnej cyrkulacji powietrza – a co za tym idzie efektywności ogrzewania – grzejniki konwekcyjne najczęściej montuje się pod oknami.

Konwekcyjne ogrzewanie gazowe doskonale sprawdzi się w mieszkaniach, biurach, halach, warsztatach, sklepach, niewielkich zakładach usługowych. Nowoczesne grzejniki konwekcyjne prezentują się estetycznie, a ich instalacja nie odbija się negatywnie na wystroju pomieszczenia.

DUEL logo