Pompy ciepła Zabrze

Czym są pompy ciepła?

Pompa Ciepła schemat - Duel Systemy grzewczeJeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu swojego domu, z pewnością powinieneś dowiedzieć się, czym są pompy ciepła oferowane przez firmę Duel. Jest to niezwykle tani i ekologiczny sposób pozyskiwania ciepłej wody. Pompy ciepła są nowoczesnymi urządzeniami wykorzystującymi naturalną energię słońca zmagazynowaną  w powietrzu, gruncie i wodzie gruntowej.

Mówiąc obrazowo, podstawowym zadaniem pompy ciepła jest odzyskanie go z jednego miejsca i przekierowanie tam, gdzie może zostać spożytkowane na Twoją korzyść.

Funkcjonowanie pompy ciepła przypomina działanie zwykłej lodówki. Wykorzystuje ona sprężarkę i czynnik chłodzący do pobierania ciepła z wnętrza lodówki i emitowania go na zewnątrz.

W pompach ciepła czynnik krążący w układzie źródła ciepła pobiera energię cieplną i kieruje ją do Twojego domu. Jest to rozwiązanie niebywale ekonomiczne i pozwala czasem na zaoszczędzenie do 75% energii.

Pompa ciepła pracuje efektywnie przez cały rok, także nocami. Może być nie tylko źródłem ogrzewania, ale również chłodzić dom w upalne dni.

Pompy ciepła pobierają niewielką ilość energii elektrycznej i nie wymagają stosowania żadnego paliwa. Są praktycznie bezobsługowe i samowystarczalne. Zaletą pomp ciepła jest również ich wysoka żywotność sięgająca 20 lat i dłużej.

Pompa ciepła nie emituje do środowiska żadnych zanieczyszczeń, a także nie wymaga stosowania jakichkolwiek niekorzystnych dla zdrowia substancji. Jest całkowicie przyjazna dla środowiska naturalnego. Instalując pompę ciepła możesz poczuć się jak prawdziwy obrońca Ziemi.

W wielu krajach zainstalowanie pompy ciepła staje się modą i wyznacznikiem podążania za duchem czasów. Oznacza nie tylko dbałość o przyrodę, ale również zaświadcza o pomysłowości i zmyśle praktycznym właściciela domu.

Rodzaje pomp ciepła

Wodne z dolnym źródłem zasilania

Opierają się one na pozyskiwaniu energii cieplnej z wody gruntowej. Najczęściej podstawą instalacji są dwie studnie – czerpalna i chłonna. To właśnie za ich pomocą pobiera się ciepło z wody,  która już na głębokości kilku lub kilkunastu ( w zależności od parametrów gleby i strefy klimatycznej)  metrów ma w Polsce stałą temperaturę – około 10 stopni. Oznacza to dużą oszczędność energii, która znajduje się ukryta… pod naszymi nogami.

Powietrzne z wymianą ciepła

Pobrane z powietrza ciepło może być zasysane i wykorzystywane do ogrzewania budynku. Po zaczerpnięciu z niego energii cieplnej powietrze zostaje usunięte kanałem wylotowym. Należy podkreślić, że pompa ciepła w przypadku nagłej zmiany temperatury powietrza może zacząć współpracować z kotłem CO i dzięki temu dostarczać niezbędnej w danej chwili ilości ciepła, przy jednoczesnej znacznej oszczędności paliwa.

DUEL logo